+90 (212) 543 45 07 info@arasokakistanbul.com

Kutu Tasarımı

Kutu tasarımıKutu tasarımı

Kutu Tasarımı

Kutu tasarımı bir ürünün elbisesidir. Sokağa yanlış elbise tercihi ile çıkmamızın ne kadar olumsuz dönüşleri olacaksa bir ürünü yanlış kutu tasarımı ile piyasaya sürmenin de o kadar hatalı dönüşleri ve markaya zararları olacaktır.

Bu sebeplerle ürünlerinizin doğru etiket ve kutunun tasarlanması ve sunumu büyük önem arz etmektedir. Büyük emekler sarf edilerek üretilmiş olan, ciddi bir Ar-Ge ve yatırım maliyeti ile ortaya çıkan her ürün, onu en doğru tanıtacak kutularda sunulmalıdır. Kutu tasarımlarında tüketici beğenileri, ürünün doğru kullanımına yönelik dizayn ve pratiklik en önemli kriterlerdir.

Teklif Alın

Kutu Tasarım Örnekleri

Kutu tasarımları yaparken kutunun ham maddesi de çok önemli bir başka kriterdir. Karton ve kağıt türevleri, plastik türevleri, kompozit ürünler, metal ürünler ve diğer çeşitli hammaddelerden elde edilecek kutulara yönelik doğru önermelerde bulunmaya özen gösteriyoruz. Ürün ile doğru örtüşen ham madde kullanmak ve mümkün olduğu kadar geri dönüşebilir ve doğaya zarar vermeyen kutular üretmek konusunda  siz  değerli müşterilerimize öneriler sunuyoruz.

Arasokak İstanbul üretim ekibi olarak bizler ambalaj ve kutu tasarımlarındaki uzun soluklu deneyimlerimizi siz müşterilerimizle paylaşıyoruz.  Pek çok sektöre yönelik  kutu ve ambalaj tasarımına imza atmış tasarım ekibimiz ile sektörünüzün ve müşterilerinizin beklentilerini en uygun noktada yakalıyor ve tasarımlarımızı sunuyoruz.

Kutu Tasarım Nasıl Yapılır?

Kutu Tasarım Örnekleri

Kutu tasarımı ürünün kutusuna baktığında ürünün ne işe yaradığından nelerden üretildiğine kadar hepsini bilmeli, bilgi sahibi olmalıdır. Bu yüzden ürünlerin dış kutusuna ürünün dilidir diyebiliriz. Bu dilin etkili olması, tanıtımın olumlu sonuçlanmasını sağlar. Bu da grafik tasarımcı sayesinde olur.

Kutu Tasarımı Vektörel

kutu tasarımı vektörel olarak yapılır. Neden? çünkü tasarımını daha net görebilir ve istediğiniz boyutlarda baskıya yollayabilirsiniz. Tasarım da herhangi bir şekilde bozulma yapmaz. Vektörel kutu tasarım dışında pixel tabanlı tasarlanan kutular bulanık çıkabilir. Bu riskle karşı karşıya kalmamanız için kutu tasarımı vektörel olmalıdır.

Kutu Tasarım Programı

Kutu tasarım programı olarak adobe serisinini illustrator programını kullanıyoruz. Tasarım bakımından yetersiz kalınan durumlarda photoshop programını da tercih edebiliyoruz. Eğer siz de kutu tasarımı programı arıyor veya tasarlatacaksanız, Vektörel tabanı tercih etmelisiniz.

Bizimle İletişime Geçin


    Whatsapp