+90 (212) 543 45 07 info@arasokakistanbul.com

Billboard Tasarımı

billboard tasarımıbillboard tasarımı

Billboard Tasarımı

billboard tasarımı tamamıyla yaratıcılık ile doğru orantılıdır. Eşi bezeri olmayan billboard tasarımları için bizimle iletişime geçin, teklif alın… Çünkü daha önceden örneği olmayan çalışma yapmanız gereklidir. Aynı zamanda değişik ölçülerde alanlarda yapılan bu çalışmalarda konuyu dikkat çekici hale getirip müşteriyi harekete geçirecek bir uygulama yapılması gerekmektedir.

İletişim

Billboard Tasarım Örnekleri

 Aksi takirde yapılan harcamalar boşa gidecektir. Bilboard gibi alanlarının kiraları oldukça yüksektir. Bu sebeple özellikle bilboard çalışmalarında iyi bir reklam arge çalışması yapılarak uygun noktaların seçilmesi ve reklam yapılması gerekmektedir. İlan, afiş, billboardlarda bir ürün tanıtımı yapılabildiği gibi aynı zamanda marka çalışmasıda yapılabilmektedir.

Billboard Tasarım Nasıl Yapılır?

Billboard Fiyatları

Genelde piyasaya yeni çıkacak marka ve ürünler bu sayede çok geniş kitlelere bir anda ulaşmış olacaktır. İlan, afiş, billboard tasarımında genelde ajanslardan yardım alınır. Ajanslar bu çalışmalarını büyük ölçeklerde hazırlarla ve baskıya gönderirler baskı sonrası ise dağıtım süreci başlar.

Billboard Örnekleri

İlan, afiş, billboard tasarımında öncelik dikkat çekici bir görsel ve iyi bir slogandır. Satış pazarlamanın en önemli kurallarından birisi %20 ‘ye %80 kuralıdır. İnsanlar reklamlarınıza 20 saniyede not verirler ve bu not o ürünle ilgili kanının %80’nini oluşturur. Bu yüzden tasarımcının müşteriyi çekmesi için 20 saniyelik çok kısa bir zamanı vardır. Bu saniyeler içinde algıyı yaratabilirse başarılı sayılır ama aksi taktirde reklam işe yaramayacaktır. İlan, afiş, billboard baskılarında büyük ölçekli yazıcılar ile yapılmaktadır. Bu ilanlar bazen bir dış cephe giydirmeside olabilir bu sebeple bu İlan, afiş, billboard ların basım işleminden sonra uygulama işlemide ayrı bir uzmanlık gerektirir.

Billboard Programı

Uygulanacak alana göre basılan bu çıktılar vinçler sayesinde dış cepheye monte edilir. Bu ilan ve afişler sadece kağıda baskıda olmayabilir aynı zamanda kullanılacak yere göre değişik metaryellerin üzerinede baskı işlemi yapılabilmektedir. İlan, afiş ve bilboard tasarımı yapan firmalar ile çalışırken daha önceden çalışmış oldukları referansları kontrol etmenizde yapılan işleri varsa teyit etmenizde fayda vardır. Çünkü yapılan işlerin kalitesi ancak baskı sonunda belli olduğu için bu size büyük zararlara mal olabilir. Genelde firmalar bu işlerini uzun süre çalıştıkları ve kalitesinde tatmin oldukları ajanslar üzerinden yapmaktadırlar. Sizde böyle bir firmadan referans alarak ajans seçimi yapabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin

Whatsapp