+90 (212) 543 45 07 info@arasokakistanbul.com

Afiş Tasarımı

Afiş Tasarımı

Afiş tasarım markanın dış Dünyadaki en önemli temsilcisidir. Logonuz veya varsa markanıza ait etiket tasarım ile markanızı yazılı, görsel, interaktif ve out door mecralarda temsil edersiniz. Markanıza ve imajınıza yönelik akılda kalan ilk şey logonuzdaki tasarımsal farkındalıktır. Ardından kullanılan renkler ve semboller gelir. Çizimsel çalışma, harflerin kullanım biçimi, seçilen font, seçilen puntoların tamamı logonuzu algıda ayrıştıran öğelerdir.

Varsa logo ile bütünlük sağlayan ve kesinlikle uzun olmaması gereken logo altında kullanılan marka sloganınız da aslında tüketicilerin gözünde logonuzun bir parçasıdır. Afişinizi daha da büyütmek ister misiniz? Outdoor tasarımı.

Teklif Alın

Afiş Tasarım Örnekleri

Afiş tasarımı çalışmalarımızda afişlerin sunum alanlarına göre kriterler uyguluyor ve ekiplerimizi buna göre yönlendiriyoruz. İç mekan ve dış mekan afişleri, aydınlatma uygulanan ve uygulanmasına gereksinim duyulmayan afişler gibi çeşitli kategorizasyonlar üzerinden ilerlediğimiz bu şablonlarda hedef odaklı dizaynlar oluşturuyoruz.

Afiş Tasarım Nasıl Yapılır?

Afiş Tasarım Örnekleri

Afiş tasarım örnekleri bir etkinlik kapsamında iç mekanda kullanılacak afişlerde izleyicinin uzun soluklu bir duraklama ile afişi incelemesini sağlayacak bir tasarım uyguluyoruz, böylece afiş tasarım örnekleri ile görüp sadece ilgi uyanmasını sağlamanın bir tık ötesine geçerek bu afişi inceleyip orada sunulan ürün veya hizmete dair düşünmek ve eyleme geçmesini (sosyal medya, çağrı merkezi veya web sitesi üzerinden takip etmek yada orası bir fuar-konferans vb bir mecra ise bizzat oradaki görevlilerden konuya dair sıcak temas ile bilgi almak gibi kriterler) sağlamaya yönelik bir tasarım planlıyor ve yuguluyoruz.

Afiş Tasarım Programı

Afiş tasarım programı konum olarak dış mekan afişleri; metro, metrobüs, tramvay, tren, otobüs gibi toplu taşıma araçlarının durakları ve güzergahları gibi yerlerde ki tüm tasarımlar için kullanılır. Herşey afiş tasarım programı değil tabiki. Bir işyerinin veya AVM’nin giriş kapısında, otopark girişlerinde gibi kamuya açık ancak hızla geçiş yapılan noktalar ağırlıklı olmak üzere üretiliyor. Binaların dış cepheleri ve yol üstü billboardlar da aynı segment içindeler ve hepsinin ortak paydası tüketici adayının o afiş önünde harcayacağı zamanın saniyeler hatta saliselerden ibaret olduğudur.

Bu realiteyi ön palana alarak dış mekan afiş ve billboard dizaynlarımızda hafızada kalabilecek algıları yaratabilmek adına stüdyo çalışmaları ve Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Böylece hedef odaklı pazarlama çalışmasını desteklemiş oluyoruz.

Bizimle İletişime Geçin


    Whatsapp