+90 (212) 543 45 07 info@arasokakistanbul.com

Etiket Tasarımı

Etiket Tasarımı

Etiketler günümüzde tüketiciler tarafından eskilere kıyasla oldukça ciddiye alınan, üzerindeki bilgiler, barkod bilgileri, görsel tasarım boyutlarında ürünle ilgili kripto bilgileri barındıran ambalaj ürünleri haline geldiler.

Çok değil, 15-20 yıl öncesine kadar etiket tasarımları standart ve benzer ürünlerde hemen hemen aynı olurdu. Ürün teknik bilgileri, kullanım bilgileri, içerik bilgileri, fiyat ve son tüketim tarihi gibi standart bilgileri barındıran ve barkod sistemi çok yaygın olmadığı için genelde formal ve okunmaya çok da özen gösterilmeyen bilgileri barındıran ürünler olarak biliniyorlardı.

Öncelikle sizlerden sektörünüzü, çalışma alanlarınızı, ihtiyaçlarınızı ve çalışma prensiplerinize dair misyon ve vizyonunuzu dinleriz. Sizleri ayrıntılı tanıyıp birinci elden dinledikten sonra sektör değerlendirmesi ve konumlandırma için detaylı analizler yaparız.

İletişim

Etiket Tasarım Örnekleri

Ürün hakkındaki pek çok bilgiyi bir bar kodun içine sıkıştırabilme lüksü ambalaj ve kutu etiketlerine özel bir anlam yükledi ve artık ajanslar etiketler için de extra enerji sarf etmeye başladılar.

Etiket Tasarım Nasıl Yapılır?

Etiket Tasarım Örnekleri

Üç renge kadar farklı fiyatlar verilirken dört ve üzeri renk bulunduğunda fiyatlar çok daha artacaktır. İhtiyacınıza karar veremiyorsanız etiket tasarım örnekleri inceleyebilirsiniz. bizden bilgi alabilirsiniz. Finalde ise Arasokak İstanbul olarak bizler, oldukça güzel, görsel anlamda dolu dolu ve tüketici algısına fokuslanmış etiketler yaratıyoruz günümüzde. Ambalaj ya da etiket tasarımında iki önemli kriter göz önünde bulundurulmalı. Birincisi yapılacak çalışmanın sektörde yenilikçi görünerek sakil bir duruş yansıtmaması diğeri ise markanın kurum kültürünü idame ettirici öğelere yer vermesidir.

Etiket Tasarım Programı

Ürüne özel, seğmene özel hatta mevsime özel etiket tasarım programı ile yaratıcı tasarımlar çıkartırız.. Tüketici algısı tek tip etiket ve renklerle değil bir kombine ile oluşturulmaya başlandı. Artık herhangi bir yeni ürünü, mesela; ‘baharat veya hazır çorba grubunu’ çalışacak ajans ve tasarım bir başkasından hareketle tasarımsal öneriler getirmekle işin içinden çıkamaz oldu ve biz tasarım ajansları olarak, etiketlerdeki tüketici algı ve etiket tasarım programı gelişimi ve ülkemizdeki piyasa reflekslerinden hareketle çalışmalar yapmaya başladık.

Bizimle İletişime Geçin


    Whatsapp