+90 (212) 543 45 07 info@arasokakistanbul.com

E-Katalog Tasarımı

E-Katalog Tasarımı & Dijital Katalog

E-Katalog Tasarımı Nedir?

Tanıtım ve reklam argümanları içinde görsel ürünlerinin(TV, sinema, internet yayıncılığı, sosyal medya) ve yazılı ürünlerin(Gazete, dergi, bülten, katalog, broşür, kitap) yerleri yadsınmaz ancak Milenyum ile birlikte gittikçe yaygınlaşan dijital yayınlar ve e-kataloglar pazarlamada çok ciddi bir paya sahip oldular. Elektronik ortamda hazırlanan e-katalog(Elektronik ortamda hazırlanmış katalog), kullanıcılar açısından bakıldığında baskı sistemiyle yapılan kardeşine göre çok esnek bir yapıla sahiptir.

Sadece internet ortamında paylaşmakla kalmıyor, taşınabilir CD-DVD-USB gibi ürünlerle yine dilediğiniz adette çoğaltıp gönderimlerde bulunabilirsiniz.

İletişim

E-Katalog Tasarım Örnekleri

İnteraktif bir ürün olan dijital katalog kopyalama maliyetinin soft copy . kataloglara kıyasla çok daha ucuz oluşu hemen öne çıkıyor.  Bir ileti göndererek eş zamanlı olarak onlarca, yüzlerce hatta binlerce adrese dijital kataloğunuzu paylaşabiliyorsunuz, yani bir tuş mesafesinde dilediğiniz kadar kopyalama lüksünüz var.

E-Katalog Tasarım Nasıl Yapılır?

Dijital kataloglarda görsel zenginlik ve görsellerdeki kalite artışı bir başka avantaj olarak ortaya çıkıyor. Görsel kaliteniz baskılı ürünlerle kıyaslandığında oldukça yüksektir, isteğiniz doğrultusunda dilerseniz görsel malzemelerin, tabloların veya metinlerin kullanıcı tarafından da elektronik ortamda paylaşılması, kopyalanması ve gereksinim duyulduğunda çıktı alınabilmesi avantajlarınız da mevcut.

Katalogların genellikle, ürünler, koleksiyonlar, yenilikler, yakın gelecekteki etkinlikler gibi süreçlere yönelik hazırlandığını düşünürsek bu paylaşımları hem nitelikli görseller ile hem de çok hızlı bir şekilde hedef kitlenize sunabiliyorsunuz. Yani günümüzün çok önemli bir artısı olan hızı da arkanıza alıyorsunuz dijital kataloglar ile.

Yeni nesil teknoloji ürünlerinden olan IPad, IPhone, Android kısaca tablet ve akıllı telefonlarda da kullanılabilen E-kataloglar, interaktif alanda iyi bir tanıtım aracı konumundalar.

Elektronik Kataloglar, Dijital ortamda eskimeyen, yıpranmayan, daima renkli ve güncel kalan tanıtım araçlarıdır. Mobilize olabiliyor olması ile dilediğiniz zaman ve mekanda paylaşabilme lüksünüz var, evrak çantanızda yada seyahat bavulunuzda sayfalarca katalog taşımaya da son veriyor bu ürün.

Bizimle İletişime Geçin


    Whatsapp