+90 (212) 543 45 07 info@arasokakistanbul.com

Katalog Tasarımı

katalog tasarımı

Katalog Tasarımı Nedir?

Katalog tasarım markanın dış Dünyadaki en önemli temsilcisidir. Logonuz veya varsa markanıza ait Katalog tasarım ile markanızı yazılı, görsel, interaktif ve out door mecralarda temsil edersiniz.

Markanıza ve imajınıza yönelik akılda kalan ilk şey logonuzdaki tasarımsal farkındalıktır. Ardından kullanılan renkler ve semboller gelir. Çizimsel çalışma, harflerin kullanım biçimi, seçilen font, seçilen puntoların tamamı logonuzu algıda ayrıştıran öğelerdir. Varsa logo ile bütünlük sağlayan ve kesinlikle uzun olmaması gereken logo altında kullanılan marka sloganınız da aslında tüketicilerin gözünde logonuzun bir parçasıdır.

İletişim

Katalog Tasarım Örnekleri

İnternetin iletişim dünyasında yarattığı muazzam gelişme algıda seçicilik ve kalite odaklı talepleri de yükseltti. Bu durumda markanızın imajının logodan başlayacağı gerçeği daha da belirginleşti. Günümüzde logo  bir şirketin kimliğini yansıtan en önemli görsel öğe konumunda. Bu bakımdan logo bir şirketin vizyonu açısından oldukça büyük bir önem taşıyor.

Katalog Tasarım Nasıl Yapılır?

Katalog Tasarımı Fiyatları

bir markanın imzası olarak tanımlanabilecek katalog kimliğini üstlenmesi açısından başlangıç düzeyle yapılması ve tasarlatılması gereken bir semboldür. Çünkü o firmanın yaptığı her iş bundan sonda o logo ile anılacaktır. İşte bu nedenledir ki ne kadar iyi bir kataloğunuz varsa o kadar da iyi bir imaj ve görüntünüz var demektir.

Katalog Tasarım Örnekleri

Marka ya da firmanızın katalog tasarım fiyat çalışmalarımızı detaylandırıp şirketiniz için en uygun fiyat teklifimizi hazırlayarak sizlere sunabiliriz. Hemen belirtelim, fiyat teklifimizi etkileyecek pek çok kalem vardır. Bunlar, kataloğun boyutu, sayfa adedi ve özel tasarım isteklerinize ve çözümlerimize göre değişmektedir.

Katalog Tasarım Fiyatları

Diğer taraftan matbaa baskı maliyetleri ise; baskı renklerine (CMYK, pantone, yaldız vb.), boyutuna (A4, A5, özel kesim), sayfa adedine (4 ve katları olmalıdır), kâğıt gramajına (150, 170, 300gr vb.), kağıt tipine (kuşe, amerikan Bristol vb.), laminasyon kullanımları (selefon, lak, vernik vb.), kabartma tekniklerine, cilt tipi (amerikan, tel dikiş, iplik vb.) göre değişiklik gösterecektir.

Bizimle İletişime Geçin


    Whatsapp